Sauna

Infrasauna

„Saunování“ v infračervené kabině je založeno na principu emise infračerveného záření speciálními keramickými zářiči, které si nechal patentovat dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku již v roce 1965. Toto infračervené záření prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50 °C v prostředí, které nezatěžuje organismus.

Po celou dobu pobytu v kabině dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55 °C, protože 80–90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. To je zásadní rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou.

Systém infrasauny umožňuje i prohřívání těla rovnou v oblečení, například před zvýšenou tělesnou námahou, před náročnými sportovními výkony nebo pouze před odchodem do chladného počasí. Ideální je toto uvolnění například před masáží (zde stačí prohřátí v délce 5-10 minut).

Saunování dětí

Dolní věková hranice pro dětské saunování není přesně stanovena, ale dá se říct, že je to doba, kdy děti již mají stabilní termoregulaci – což bývá kolem třetího roku, ale může být i dříve, záleží také i na schopnosti vyjádřit své pocity slovně, tj. cca od 2 roku dítěte.

Děti se zahřívají rychleji vzhledem k tomu, že mají odlišný tělesný povrch než dospělí. Délka prohřívání dětí v infrasauně je stanovena na poloviční dobu než pro dospělé, něměla by překročit dobu pobytu v prohřívárně vyšší než 10-20min. (S postupnou metodou, např.: 1. návštěva 6-8 min., 2. návštěva 8-10.min., 3. n.10-12min. atd.) Je však nutné poznamenat, že saunování je individuální požitek, a proto jej musí každý jednotlivec (i ten nejmenší) vyzkoušet a najít sám ten nejvhodnější způsob. Je potřeba zdůraznit, že ne každému musí saunování vyhovovat, proto by se děti neměly nutit setrvávat v prohřívárně delší dobu, než si sami určí – i kdyby to byla jen 1 minuta!

Naše infrasauna je vybavena CD přehrávačem a k dispozici pro rodiny s dětmi jsou např. pohádky z cyklu „Rákosníček a jeho rybník“, kde každá trvá max. 10 minut a jistě pobyt v sauně Vašim dětem zpříjemní!

Pro děti ve věku od 3 let a starší se doporučuje teplota vzduchu v prohřívárně infrasauny cca 35-50C. Ideální je doba dopoledne před obědem nebo na večer. Pokud totiž saunu zařadíte právě do této doby, dítě se příjemně naladí a uklidní, bude potom lépe a vydatněji spát – regenerovat.

Infrasauna je součástí našeho relaxačního centra a je umístěná v odpočívárně (zimní zahradě).

Kapacita infrasauny: 3 dospělé osoby (nebo 2 dospělí + 1-2 děti)
Otevírací hodiny: denně kromě neděle od 9:00 do 21:00 po předchozí rezervaci na recepci, jiné hodiny jsou možné po dohodě.