Hrad Kašperk

Hrad nad městem – Kašperk

Vaše návštěva Kašperských Hor by nebyla úplná, kdybyste nenavštívili zříceninu gotického hradu Kašperk, 3 km severně od Kašperských Hor.

Kašperk (původně nazývaný Karlsberg) byl vystavěn na rozkaz Karla IV. po roce 1356 jako vojenský hrad k ochraně zemských hranic a obchodní cesty vedoucí z Pasova do Čech. Zároveň měl plnit funkci správního střediska krajiny, v níž se rozvíjela těžba zlata a stříbra. Hrad byl zakoupen městem Rejštejnské Hory (dnešní Kašperské) roku 1617. Město Kašperské Hory je majitelem hradu Kašperk i dnes.

Hrad Kašperk

Na hradě je nádherný výhled z hradní věže na celou oblast Šumavy. Prohlídka hradu Kašperk je možná i s výkladem. Během letního období se tu pořádají zajímavé akce, např. různá šermířská a divadelní představení, o velikonocích se hrad hemží strašidly, v létě je možné zúčastnit se speciální prohlídky pro děti.

Nově je na hradě Kašperk otevřena východní věž, jejíž střechu jak známo zničil v lednu 2007 orkán Kyrill. Současně s ní je otevřen i nový prohlídkový okruh Východní věž. Návštěvníci navštíví prostory přízemí purkrabství, jižního parkánu, východní věž vč. přízemí, hradního paláce a podsklepení purkrabství.

Tuto prohlídku povede průvodce hradu Kašperk, prohlídka bude s výkladem, především o stavebně historickém vývoji hradu a o proměnách střech věže.

Nový prohlídkový okruh Východní věž nabízí jedinečné výhledy z opravené střechy východní věže, prohlídku v místech, kde se dosud neprovádělo a dokumentaci ke stavbě střechy na věži.

Hrad Kašperk
Skupiny turistů v minimálním počtu 10 osob mohou navštívit hrad Kašperk i mimo turistickou sezónu. Prohlídku je možné uskutečnit pouze po předchozí včasné domluvě na tel. čísle +420 376 582 324 nebo na e-mailu info@kasperk.cz. Za prohlídku se platí jednotné vstupné ve výši 60,- Kč za osobu, pouze děti do 6-ti let platí 10,- Kč za osobu.

Kostel sv. Mikuláše
Skupiny turistů v minimálním počtu 10 osob mohou navštívit komentované prohlídky raně gotického kostela sv. Mikuláše i mimo turistickou sezónu. Prohlídku je možné uskutečnit pouze po předchozí včasné domluvě na tel. čísle +420 376 582 324 nebo na e-mailu info@kasperk.cz. Za prohlídku se platí jednotné vstupné ve výši 60,- Kč za osobu, pouze děti do 6-ti let platí 10,- Kč za osobu. Součástí 45 minutové prohlídky je i návštěva s výkladem v kapli sv. Anny a historické části hřbitova. Kudy ke kostelu? Z náměstí v Kašperských Horách Sušickou ulicí, na první možnosti odbočit vlevo a dále Smetanovou ulicí až ke hřbitovnímu areálu.

Aktuální informace najdete na stránkách Kasperk.cz.